Продукція > KEMET > ESY227M035AH1EA
ESY227M035AH1EA
ESY227M035AH1EA KEMET
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 53 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 721 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.03 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM RAD 105C LOW ESR/IMPD, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 53 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 721 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.03 A @ 100 kHz.