Продукція > KEMET > ESY478M010AL6AA
ESY478M010AL6AA
ESY478M010AL6AA KEMET
KEM_A4007_ESY.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 15 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.72 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.4 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 15 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.72 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.4 A @ 100 kHz.