Продукція > KEMET > ESY827M063AM2AA
ESY827M063AM2AA
ESY827M063AM2AA KEMET
KEM_A4007_ESY.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 35 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.686 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.248 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 35 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.686 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.248 A @ 100 kHz.