ET559105B
ET559105B ETEK MICROELECTRONICS
ET559XX.pdf
Виробник: ETEK MICROELECTRONICS
Description: 500mA Low IQ High PSRR Low Noise
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.05V
Control Features: Enable
PSRR: 85dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.28V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 134
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 500mA Low IQ High PSRR Low Noise, Packaging: Tape & Reel (TR), Output Type: Fixed, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 6.5V, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.05V, Control Features: Enable, PSRR: 85dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.28V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.