EV024-10-S-00A Monolithic Power Systems Inc.
Виробник: Monolithic Power Systems Inc.
Description: EVAL BOARD FOR MP02410
Packaging: Box
Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC
Current - Output: 2A
Contents: Board(s)
Regulator Topology: Flyback
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: MP024-10
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: AC/DC, Primary Side
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Power - Output: 10W