EV420K14BL2
EV420K14BL2 Bourns Inc.
EV.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: MOV 420VRMS14MM INLINE
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 14mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 8 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 748 V
Varistor Voltage (Min): 612 V
Varistor Voltage (Typ): 680 V
Maximum AC Volts: 420 V
Maximum DC Volts: 560 V
Capacitance @ Frequency: 350 pF @ 1 kHz