EV550K10BL2
EV550K10BL2 Bourns Inc.
EV.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: MOV 550VRMS 10MM INLINE
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 10mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 6 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 1.001 kV
Varistor Voltage (Min): 819 V
Varistor Voltage (Typ): 910 V
Maximum AC Volts: 550 V
Maximum DC Volts: 745 V
Capacitance @ Frequency: 170 pF @ 1 kHz