EVCS1806-S-3-40-00A
EVCS1806-S-3-40-00A Monolithic Power Systems Inc.
Виробник: Monolithic Power Systems Inc.
Description: EVALUATION BOARD FOR MCS1806-3-4
Packaging: Bulk
Sensitivity: 33mV/A
Voltage - Supply: 3.3V
Sensor Type: Current Sensor
Utilized IC / Part: MCS1806GS-X-Y
Supplied Contents: Board(s)
Embedded: No
Sensing Range: ±40A