EVJ-C20F02A24
EVJ-C20F02A24 Panasonic Electronic Components
EVJC%2CEVJY.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: POT 20K OHM 1/20W LOGARITHMIC
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 20k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins, Board Locks
Bushing Thread: M9 x 0.75
Actuator Length: 0.689" (17.50mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Taper: Logarithmic
Rotation: 300°
Number of Gangs: 2
Part Status: Obsolete
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 20K OHM 1/20W LOGARITHMIC, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 20k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Board Locks, Bushing Thread: M9 x 0.75, Actuator Length: 0.689" (17.50mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Taper: Logarithmic, Rotation: 300°, Number of Gangs: 2, Part Status: Obsolete, Number of Turns: 1.0.