EVX2002-Y-00D
EVX2002-Y-00D Monolithic Power Systems Inc.
Виробник: Monolithic Power Systems Inc.
Description: EVAL BOARD FOR MPX2002
Packaging: Box
Voltage - Output: 5V, 9V, 12V, 15V or 20V
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Current - Output: 3.25A
Regulator Topology: Flyback
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: MPX2002
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: AC/DC, Primary and Secondary Side
Outputs and Type: 1 Isolated Output
Power - Output: 65W