Продукція > ZILOG > EZ80F91AZ050SC
EZ80F91AZ050SC
EZ80F91AZ050SC Zilog
ps0192.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 256KB FLASH 144LQFP
Packaging: Bag
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V