Продукція > ZILOG > EZ80F92AZ020EC
EZ80F92AZ020EC
EZ80F92AZ020EC Zilog
ps0153.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100LQFP
Packaging: Bag
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V