Продукція > ZILOG > EZ80F93AZ020SC
EZ80F93AZ020SC
EZ80F93AZ020SC Zilog
ps0153.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100LQFP
Packaging: Bag
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V