Продукція > ZILOG > EZ80L92AZ020SC
EZ80L92AZ020SC
EZ80L92AZ020SC Zilog
ps0130.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT ROMLESS 100LQFP
Packaging: Bag
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V