Продукція > ZILOG > EZ80L92AZ050EC00TR
EZ80L92AZ050EC00TR
EZ80L92AZ050EC00TR Zilog
ps0130.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT ROMLESS 100LQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V