Продукція > PANASONIC > EZP-V60556MTT
EZP-V60556MTT
EZP-V60556MTT Panasonic
RDL0000C251-1772694.pdf
Виробник: Panasonic
Film Capacitors 600VDC 55uF 10% 4Pin AEC-Q200
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CAP FILM 55UF 10% 600V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Low ESR, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 55 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.5 mOhms, Size / Dimension: 1.614" L x 1.181" W (41.00mm x 30.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EZP-V60556MTT EZP-V60556MTT Виробник : Panasonic Electronic Components 8725 Description: CAP FILM 55UF 10% 600V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Long Life, Low ESR
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 55 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.5 mOhms
Size / Dimension: 1.614" L x 1.181" W (41.00mm x 30.00mm)