F340Y233330JF02W0
F340Y233330JF02W0 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
f340y2_305vac.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP FILM 0.033UF 5% 1KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Features: 85C/85% Humidity
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.535" (13.60mm)
Capacitance: 0.033 µF
Size / Dimension: 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.033UF 5% 1KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Features: 85C/85% Humidity, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.535" (13.60mm), Capacitance: 0.033 µF, Size / Dimension: 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm).