F340Y236830MFI2B0
F340Y236830MFI2B0 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
f340y2_305vac.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP FILM 0.068UF 20% 1KVDC RAD
Tolerance: ±20%
Features: 85C/85% Humidity
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.654" (16.60mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.068UF 20% 1KVDC RAD, Tolerance: ±20%, Features: 85C/85% Humidity, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.654" (16.60mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F340Y236830MFI2B0 F340Y236830MFI2B0 Виробник : Vishay / Draloric f340y2_305vac.pdf Safety Capacitors MKP F340Y2 0,068 F 20 305Vac