Продукція > OMRON > F3SG-2RA0350-30
F3SG-2RA0350-30
F3SG-2RA0350-30 OMRON
Виробник: OMRON
Category: Light Curtains
Description: Safety light curtain; H: 350mm; 300mm÷20m; IP67; F3SG-R Advanced
Type of sensor: safety light curtain
Height: 350mm
Range: 0.3...20m
IP rating: IP67
Manufacturer series: F3SG-R Advanced
Supply voltage: 24V DC
Operating temperature: -10...55°C
Switched current, max.: 300mA
Kind of output 1: NPN; PNP
Operation mode: transmitter-receiver
Enclosure material: aluminium
Resolution: 30mm
Safety category: 2
Kit contents: receiver; transmitter
Sensors features: hand protection
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Light Curtains, Description: Safety light curtain; H: 350mm; 300mm÷20m; IP67; F3SG-R Advanced, Type of sensor: safety light curtain, Height: 350mm, Range: 0.3...20m, IP rating: IP67, Manufacturer series: F3SG-R Advanced, Supply voltage: 24V DC, Operating temperature: -10...55°C, Switched current, max.: 300mA, Kind of output 1: NPN; PNP, Operation mode: transmitter-receiver, Enclosure material: aluminium, Resolution: 30mm, Safety category: 2, Kit contents: receiver; transmitter, Sensors features: hand protection.