Продукція > OMRON > F3SG-2RA1120-14
F3SG-2RA1120-14
F3SG-2RA1120-14 OMRON
Виробник: OMRON
Category: Light Curtains
Description: Safety light curtain; H: 1120mm; 300mm÷10m; IP67; F3SG-R Advanced
Kit contents: receiver; transmitter
Resolution: 14mm
Sensors features: finger protection
Enclosure material: aluminium
Type of sensor: safety light curtain
IP rating: IP67
Kind of output 1: NPN; PNP
Operation mode: transmitter-receiver
Operating temperature: -10...55°C
Height: 1120mm
Switched current, max.: 300mA
Range: 0.3...10m
Supply voltage: 24V DC
Manufacturer series: F3SG-R Advanced
Safety category: 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Light Curtains, Description: Safety light curtain; H: 1120mm; 300mm÷10m; IP67; F3SG-R Advanced, Kit contents: receiver; transmitter, Resolution: 14mm, Sensors features: finger protection, Enclosure material: aluminium, Type of sensor: safety light curtain, IP rating: IP67, Kind of output 1: NPN; PNP, Operation mode: transmitter-receiver, Operating temperature: -10...55°C, Height: 1120mm, Switched current, max.: 300mA, Range: 0.3...10m, Supply voltage: 24V DC, Manufacturer series: F3SG-R Advanced, Safety category: 2.