Продукція > KEMET > F461BB224R160C
F461BB224R160C KEMET
KEM_F3028_F461-464.pdf
Виробник: KEMET
Description: .220UF 160V
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 160V
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Написати відгук
Description: .220UF 160V, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 160V, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm).