Продукція > KEMET > F461BC104K400A
F461BC104K400A KEMET
F461BC104K400A
Виробник: KEMET
Description: CAP FILM POLYPROP RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM POLYPROP RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Інші пропозиції F461BC104K400A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F461BC104K400A F461BC104K400A Виробник : KEMET KEM_F3028_F461_464.pdf Film Capacitors 400V 0.1uF 10%