Продукція > KEMET > F461BC334M160L
F461BC334M160L KEMET
KEM_F3028_F461-464.pdf
Виробник: KEMET
Description: .330UF 160V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 160V
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 0.33 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Написати відгук
Description: .330UF 160V, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 160V, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 0.33 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Інші пропозиції F461BC334M160L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
F461BC334M160L F461BC334M160L Виробник : KEMET KEM_F3028_F461_464-1103031.pdf Film Capacitors 160V 0.33uF 20%