Продукція > KEMET > F861AE253J310A
F861AE253J310A KEMET
KEM_F3001_F861_X2_310.pdf
Виробник: KEMET
Description: .025UF 310V
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC: 310V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 0.025 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Написати відгук
Description: .025UF 310V, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 0.025 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).