Продукція > KEMET > F871DP474J330L
F871DP474J330L KEMET
Виробник: KEMET
Description: .470UF 330V
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.433" W (26.00mm x 11.00mm)