Продукція > KEMET > F872BB103J480R
F872BB103J480R
F872BB103J480R KEMET
Виробник: KEMET
Description: .010UF 480V
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Написати відгук
Description: .010UF 480V, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm).