Продукція > F&F > FA-1LS-015
FA-1LS-015
FA-1LS-015 F&F
FA-1LS-FA-3HS-manual-EN.pdf
Виробник: F&F
Category: One Phase Inverters
Description: Automation module: Inverter; Max motor power: 1.5kW; 0÷300Hz
Manufacturer series: FA-1LS
The programming method: foil keypad
Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting
Type of automation module: Inverter
Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA
Operating temperature: -10...40°C
Output frequency: 0...300Hz
Number of analog inputs: 1
Number of analog outputs: 1
Number of outputs: 2
Supply voltage: 220...240V AC
Inverter output voltage: 3 x 230V AC
Current rating: 7A
Number of inputs: 6
Max motor power: 1.5kW
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Технічний опис FA-1LS-015 F&F
Category: One Phase Inverters, Description: Automation module: Inverter; Max motor power: 1.5kW; 0÷300Hz, Additional functions: current shutoff; PID regulator; PLC function; remote control; RS485 communication output; under voltage protection, Manufacturer series: FA-1LS, The programming method: foil keypad, Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting, Type of automation module: Inverter, Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA, Operating temperature: -10...40°C, Output frequency: 0...300Hz, Number of analog inputs: 1, Number of analog outputs: 1, Number of outputs: 2, Supply voltage: 220...240V AC, Inverter output voltage: 3 x 230V AC, Current rating: 7A, Number of inputs: 6, Max motor power: 1.5kW.