Продукція > F&F > FA-3HS-015
FA-3HS-015
FA-3HS-015 F&F
FA-1LS-FA-3HS-manual-EN.pdf
Виробник: F&F
Category: Three Phase Inverters
Description: Automation module: Inverter; 1.5kW; 3x400VAC; 3x380÷400VAC; IN: 6
Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting
Manufacturer series: FA-3HS
The programming method: foil keypad
Type of automation module: Inverter
Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA
Operating temperature: -10...40°C
Output frequency: 0...300Hz
Number of analog outputs: 1
Number of analog inputs: 1
Number of outputs: 2
Voltage between phases (for three phase system): 3 x 380...400V AC
Inverter output voltage: 3 x 400V AC
Current rating: 3.8A
Number of inputs: 6
Max motor power: 1.5kW
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис FA-3HS-015 F&F
Category: Three Phase Inverters, Description: Automation module: Inverter; 1.5kW; 3x400VAC; 3x380÷400VAC; IN: 6, Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting, Additional functions: current shutoff; PID regulator; PLC function; remote control; RS485 communication output; under voltage protection, Manufacturer series: FA-3HS, The programming method: foil keypad, Type of automation module: Inverter, Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA, Operating temperature: -10...40°C, Output frequency: 0...300Hz, Number of analog outputs: 1, Number of analog inputs: 1, Number of outputs: 2, Voltage between phases (for three phase system): 3 x 380...400V AC, Inverter output voltage: 3 x 400V AC, Current rating: 3.8A, Number of inputs: 6, Max motor power: 1.5kW.