Продукція > TDK CORPORATION > FA23NP02E154JRU00
FA23NP02E154JRU00
FA23NP02E154JRU00 TDK Corporation
leadmlcc_halogenfree_fa150_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.15UF 250V NP0 RADIAL
Tolerance: ±5%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Features: High Temperature
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
на замовлення 200 шт:
Написати відгук
Description: CAP CER 0.15UF 250V NP0 RADIAL, Tolerance: ±5%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Features: High Temperature, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.15 µF.