FB13A-150K
FB13A-150K ITG Electronics, Inc.
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: 0.15UH, 10%, 0.17MOHM, 75AMP MAX
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 170mOhm
Current - Saturation (Isat): 75A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 66 A