FB37M6C0206KC
FB37M6C0206KC KYOCERA AVX
fb.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 20UF 10% 900VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 20UF 10% 900VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm).
Інші пропозиції FB37M6C0206KC
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FB37M6C0206KC FB37M6C0206KC Виробник : KYOCERA AVX fb-3162526.pdf Film Capacitors 900V 20uF 10% ESR=6m Ohm