FB3S049C11 JAE Electronics
Board-to-Flex Selection Guide.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN FPC BOTTOM 49POS 0.3MM R/A
Features: Low Insertion Force (LIF)
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 49
Pitch: 0.012" (0.30mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.075" (1.90mm)
Locking Feature: Flip Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.20mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC BOTTOM 49POS 0.3MM R/A, Features: Low Insertion Force (LIF), Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 49, Pitch: 0.012" (0.30mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.075" (1.90mm), Locking Feature: Flip Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.20mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.