FB8S039JA1
FB8S039JA1 JAE Electronics
Board-to-FlexConn_PG_V2.2.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN FPC TOP 39POS 0.3MM R/A
Packaging: Bulk
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 50V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 39
Pitch: 0.012" (0.30mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.047" (1.20mm)
Locking Feature: Rotary Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Contact Material: Copper Alloy
FFC, FCB Thickness: 0.20mm
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
Part Status: Obsolete
Написати відгук
Description: CONN FPC TOP 39POS 0.3MM R/A, Packaging: Bulk, Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 50V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 39, Pitch: 0.012" (0.30mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.047" (1.20mm), Locking Feature: Rotary Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled, Contact Material: Copper Alloy, FFC, FCB Thickness: 0.20mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top, Part Status: Obsolete.
Інші пропозиції FB8S039JA1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FB8S039JA1 FB8S039JA1 Виробник : JAE Electronics Board-to-FlexConn_PG_V2.2.pdf FFC & FPC Connectors 39P 0.3mm 1.2mm Ht Upper Cont