FC0805E1000BST0
FC0805E1000BST0 Vishay Dale Thin Film
fcseries.pdf
Виробник: Vishay Dale Thin Film
Description: RES SMD 100 OHM 0.1% 1/5W 0805
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±0.1%
Features: RF, High Frequency
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.033" (0.84mm)
Resistance: 100 Ohms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES SMD 100 OHM 0.1% 1/5W 0805, Power (Watts): 0.2W, 1/5W, Tolerance: ±0.1%, Features: RF, High Frequency, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±25ppm/°C, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.033" (0.84mm), Resistance: 100 Ohms.