FC1-13-L1-T-K Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN FFC VERT 13POS 1MM SMD
Packaging: Tube
Features: Low Insertion Force (LIF), Pick and Place Cap, Solder Retention
Contact Finish: Tin
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 13
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.204" (5.18mm)
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Flat Flex Type: FFC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 2 Sided
Написати відгук
Description: CONN FFC VERT 13POS 1MM SMD, Packaging: Tube, Features: Low Insertion Force (LIF), Pick and Place Cap, Solder Retention, Contact Finish: Tin, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 13, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.204" (5.18mm), Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 2 Sided.