Продукція > SAMTEC INC. > FC1-13-L2-T-TR
FC1-13-L2-T-TR Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN FFC 13POS 1MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Low Insertion Force (LIF), Solder Retention
Contact Finish: Tin
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 13
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Flat Flex Type: FFC
Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom
Написати відгук
Description: CONN FFC 13POS 1MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Low Insertion Force (LIF), Solder Retention, Contact Finish: Tin, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 13, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Cable End Type: Straight, Flat Flex Type: FFC, Connector/Contact Type: Contacts, Top and Bottom.