FCE17A15SA440
FCE17A15SA440 Amphenol ICC (Commercial Products)
io-fce17-dsub-filter.pdf
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Features: Board Lock, Filter
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 15
Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A)
Backset Spacing: 0.318" (8.08mm)
на замовлення 25 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER, Features: Board Lock, Filter, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 15, Number of Rows: 2, Contact Type: Signal, Flange Feature: Housing/Shell (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Contact Finish Thickness: 15.0µin (0.38µm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Tin Plated, Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A), Backset Spacing: 0.318" (8.08mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FCE17-A15SA-440 FCE17-A15SA-440 Виробник : Amphenol Commercial Products D-Sub Standard Connectors D-SUB RA318 820PF
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Connector: D-Sub; PIN: 15; socket; female; on PCBs; angled 90°; THT
Operating temperature: -40...85°C
Mechanical mounting: on PCBs
Locking system: screws
Connector: socket
Electrical mounting: THT
Thread: UNC 4-40
Capacitance: 820pF
Current rating: 5A
Number of pins: 15
Connector variant: 8,08mm standard