FCE17B25SA440 AMPHENOL
Виробник: AMPHENOL
Category: D-Sub plugs and sockets
Description: Connector: D-Sub; PIN: 25; socket; female; angled; THT; 5A; black
Operating temperature: -40...85°C
Connector: socket
Enclosure material: steel
Electrical mounting: THT
Current rating: 5A
Number of pins: 25
Spatial orientation: angled
Colour: black
Contact material: phosphor bronze
Type of connector: D-Sub
Kind of connector: female
Contact plating: gold-plated
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER, Features: Board Lock, Filter, Packaging: Box, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 25, Number of Rows: 2, Contact Type: Signal, Flange Feature: Housing/Shell (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Contact Finish Thickness: 15.0µin (0.38µm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Tin Plated, Shell Size, Connector Layout: 3 (DB, B), Backset Spacing: 0.318" (8.08mm).
Інші пропозиції FCE17B25SA440
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|
FCE17B25SA440 | Виробник : Amphenol ICC (Commercial Products) |
товару немає в наявності |
FCE17-B25SA-440 | Виробник : Amphenol Commercial Products | D-Sub Standard Connectors D-SUB RA318 820PF |