FCH10A20 KYOCERA AVX
FCH10A20-file.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO220FM
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220-2 Full-Mold
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 200 V
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 10A TO220FM, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220-2 Full-Mold, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 200 V.
Інші пропозиції FCH10A20
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FCH10A20 FCH10A20 Виробник : Kyocera AVX FCH10A20_file-2585610.pdf Schottky Diodes & Rectifiers DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO-220 FULL MOLD