FCHS10A08 KYOCERA AVX
FCHS10A08-file.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: DIODE ARR SCHOT 80V 10A TO220 FM
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220 Full-Mold
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 80 V
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOT 80V 10A TO220 FM, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220 Full-Mold, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 80 V.
Інші пропозиції FCHS10A08
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FCHS10A08 FCHS10A08 Виробник : Kyocera AVX FCHS10A08_file-2585631.pdf Schottky Diodes & Rectifiers DIODE SCHOTTKY 85V 10A TO-220 FULL MOLD