FCHS20A065 KYOCERA AVX
FCHS20A065-file.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: DIODE ARR SCHOT 65V 20A TO220 FM
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220 Full-Mold
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 65 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 680 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 65 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOT 65V 20A TO220 FM, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220 Full-Mold, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 65 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 680 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 65 V.