FCR4.19MC5T
FCR4.19MC5T TDK Corporation
FCR_Rev2011.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CERAMIC RES 4.1900MHZ 30PF T/H
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Built in Capacitor
Package / Case: Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Size / Dimension: 0.374" L x 0.197" W (9.50mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Frequency Stability: ±0.3%
Height: 0.256" (6.50mm)
Frequency Tolerance: ±0.5%
Capacitance: 30 pF
Impedance: 20 Ohms
Frequency: 4.19 MHz
Написати відгук
Description: CERAMIC RES 4.1900MHZ 30PF T/H, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Built in Capacitor, Package / Case: Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch, Size / Dimension: 0.374" L x 0.197" W (9.50mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Frequency Stability: ±0.3%, Height: 0.256" (6.50mm), Frequency Tolerance: ±0.5%, Capacitance: 30 pF, Impedance: 20 Ohms, Frequency: 4.19 MHz.