FDC-4300-41301100
FDC-4300-41301100 Future Design Controls
FDC_300_Series_Brochure_August-2024.pdf
Виробник: Future Design Controls
Description: CONTROL TEMP 90-264V PANEL MOUNT
Features: 2nd Analog Input, Event Input, Auto-Tuning, Sensor Fault Detection, Alarm Signaling
Packaging: Retail Package
Display Type: LED - Dual Color Characters
Output Type: Analog, Relay (2)
Mounting Type: Panel Mount
Type: Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 90 ~ 264VAC
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Panel Cutout Dimensions: Square - 92.00mm x 92.00mm
Input Range: -250°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 150mV
Display Characters - Height: 0.590" (15.00mm), 0.413" (10.50mm)
Control Method: On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row: 4, 4
на замовлення 42 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONTROL TEMP 90-264V PANEL MOUNT, Features: 2nd Analog Input, Event Input, Auto-Tuning, Sensor Fault Detection, Alarm Signaling, Packaging: Retail Package, Display Type: LED - Dual Color Characters, Output Type: Analog, Relay (2), Mounting Type: Panel Mount, Type: Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T), Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 90 ~ 264VAC, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Panel Cutout Dimensions: Square - 92.00mm x 92.00mm, Input Range: -250°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 150mV, Display Characters - Height: 0.590" (15.00mm), 0.413" (10.50mm), Control Method: On/Off, Proportional (PID), Number of Characters Per Row: 4, 4.