FDC-4300-51110031
FDC-4300-51110031 Future Design Controls
FDC_300_Series_Brochure_August-2024.pdf
Виробник: Future Design Controls
Description: CONTROL TEMP/PROC 12-24-V PANEL
Features: 2nd Analog Input, Event Input, Auto-Tuning, Sensor Fault Detection, Alarm Signaling
Packaging: Retail Package
Display Type: LED - Dual Color Characters
Output Type: Relay (2)
Mounting Type: Panel Mount
Type: Process, Temperature Controller (RTD, Voltage, Current, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 12 ~ 24 VDC
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Square - 92.00mm x 92.00mm
Input Range: -250°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 150mV
Display Characters - Height: 0.590" (15.00mm), 0.413" (10.50mm)
Communications: Retransmission 4 ~ 20mA/0 ~ 20mA
Control Method: On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row: 4, 4
на замовлення 29 шт:
Написати відгук
Description: CONTROL TEMP/PROC 12-24-V PANEL, Features: 2nd Analog Input, Event Input, Auto-Tuning, Sensor Fault Detection, Alarm Signaling, Packaging: Retail Package, Display Type: LED - Dual Color Characters, Output Type: Relay (2), Mounting Type: Panel Mount, Type: Process, Temperature Controller (RTD, Voltage, Current, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T), Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 12 ~ 24 VDC, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Square - 92.00mm x 92.00mm, Input Range: -250°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 150mV, Display Characters - Height: 0.590" (15.00mm), 0.413" (10.50mm), Communications: Retransmission 4 ~ 20mA/0 ~ 20mA, Control Method: On/Off, Proportional (PID), Number of Characters Per Row: 4, 4.