FDC-9300-411100
FDC-9300-411100 Future Design Controls
FDC_300_Series_Brochure_August-2024.pdf
Виробник: Future Design Controls
Description: CONTROL TEMP/PROC 90-264V PANEL
Packaging: Retail Package
Features: Auto-Tuning, Sensor Fault Detection, Alarm Signaling
Display Type: LED - Green, Red Characters
Output Type: Relay (2)
Mounting Type: Panel Mount
Type: Process, Temperature Controller (RTD, Voltage, Current, Type B,C, E, J, K, P, R, S, T)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 90 ~ 264VAC
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 45.50mm x 45.00mm
Input Range: -250°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 150mV
Display Characters - Height: 0.394" (10.00mm), 0.315" (8.00mm)
Control Method: On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row: 4, 4
на замовлення 80 шт:
Написати відгук
Description: CONTROL TEMP/PROC 90-264V PANEL, Packaging: Retail Package, Features: Auto-Tuning, Sensor Fault Detection, Alarm Signaling, Display Type: LED - Green, Red Characters, Output Type: Relay (2), Mounting Type: Panel Mount, Type: Process, Temperature Controller (RTD, Voltage, Current, Type B,C, E, J, K, P, R, S, T), Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 90 ~ 264VAC, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 45.50mm x 45.00mm, Input Range: -250°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 150mV, Display Characters - Height: 0.394" (10.00mm), 0.315" (8.00mm), Control Method: On/Off, Proportional (PID), Number of Characters Per Row: 4, 4.