FDC-P91-41411000
FDC-P91-41411000 Future Design Controls
FDC-P91_P41_Brochure_03-2022.pdf
Виробник: Future Design Controls
Description: CONTROL TEMP/PROC 90-250V PANEL
Packaging: Retail Package
Display Type: LED - Green, Red Characters
Output Type: 1 ~ 5/0 ~ 5/0 ~ 10VDC, Relay (2)
Mounting Type: Panel Mount
Type: Process, Temperature Controller (RTD, Voltage, Type B, C, E, J, K, N, P, R, S, T)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 90 ~ 250VAC
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Panel Cutout Dimensions: Square - 45.00mm x 45.00mm
Input Range: -250°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 150mV
Display Characters - Height: 0.394" (10.00mm), 0.315" (8.00mm)
Control Method: On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row: 4, 4
на замовлення 9 шт:
Написати відгук
Description: CONTROL TEMP/PROC 90-250V PANEL, Features: USB Configurable, Ramp and Soak, Timer, Auto-Tuning, Sensor Fault Detection, Alarm Signaling, Packaging: Retail Package, Display Type: LED - Green, Red Characters, Output Type: 1 ~ 5/0 ~ 5/0 ~ 10VDC, Relay (2), Mounting Type: Panel Mount, Type: Process, Temperature Controller (RTD, Voltage, Type B, C, E, J, K, N, P, R, S, T), Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 90 ~ 250VAC, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Panel Cutout Dimensions: Square - 45.00mm x 45.00mm, Input Range: -250°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 150mV, Display Characters - Height: 0.394" (10.00mm), 0.315" (8.00mm), Control Method: On/Off, Proportional (PID), Number of Characters Per Row: 4, 4.