FDC20-48D05W Volgen + Furuno
FDC20-W.pdf
Виробник: Volgen + Furuno
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 20W
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 2A, 2A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 20W, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 79%, Current - Output (Max): 2A, 2A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.