FDD03-12D1U CHINFA ELECTRONICS
FDD03U.pdf
Виробник: CHINFA ELECTRONICS
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 2.4W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 2.4W
Input voltage: 9...18V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 0.1A
Case: DIP24
Manufacturer series: FDD03U
Body dimensions: 31.8x20.3x12.7mm
Efficiency: 67%
Operating temperature: -40...71°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.5kV DC
Converter features: remote ON/OFF control
Output current 2: 0.1A
Output voltage 2: -12V DC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 2.4W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC, Type of converter: DC/DC, Power: 2.4W, Input voltage: 9...18V DC, Output voltage: 12V DC, Output current: 0.1A, Case: DIP24, Manufacturer series: FDD03U, Body dimensions: 31.8x20.3x12.7mm, Efficiency: 67%, Operating temperature: -40...71°C, Protection: short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1.5kV DC, Converter features: remote ON/OFF control, Output current 2: 0.1A, Output voltage 2: -12V DC.