FDD03-12S5U CHINFA ELECTRONICS
FDD03U.pdf
Виробник: CHINFA ELECTRONICS
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 3W; Uin: 18÷72VDC; Uout: 12VDC; Iout: 250mA; DIP24
Type of converter: DC/DC
Power: 3W
Input voltage: 18...72V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 0.25A
Case: DIP24
Manufacturer series: FDD03U
Body dimensions: 31.8x20.3x12.7mm
Efficiency: 79%
Operating temperature: -40...71°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.5kV DC
Converter features: remote ON/OFF control
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 3W; Uin: 18÷72VDC; Uout: 12VDC; Iout: 250mA; DIP24, Type of converter: DC/DC, Power: 3W, Input voltage: 18...72V DC, Output voltage: 12V DC, Output current: 0.25A, Case: DIP24, Manufacturer series: FDD03U, Body dimensions: 31.8x20.3x12.7mm, Efficiency: 79%, Operating temperature: -40...71°C, Protection: short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1.5kV DC, Converter features: remote ON/OFF control.