FDD15-05S1
FDD15-05S1 CHINFA ELECTRONICS
FDD15.pdf
Виробник: CHINFA ELECTRONICS
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 5VDC; Iout: 2A; FDD15
Type of converter: DC/DC
Power: 10W
Input voltage: 9...18V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 2A
Efficiency: 77%
Manufacturer series: FDD15
Body dimensions: 50.8x50.8x12mm
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.5kV DC
Operating temperature: -10...51°C
на замовлення 153 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 5VDC; Iout: 2A; FDD15, Type of converter: DC/DC, Power: 10W, Input voltage: 9...18V DC, Output voltage: 5V DC, Output current: 2A, Efficiency: 77%, Manufacturer series: FDD15, Body dimensions: 50.8x50.8x12mm, Protection: short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1.5kV DC, Operating temperature: -10...51°C.